MIĘDZYWYDZIAŁOWE STUDIA PODYPLOMOWE

BEZPIECZEŃSTWO i HIGIENA PRACY

31-864 KRAKÓW, al. Jana Pawła II 37

tel./fax (+4812) 648-55-35

Interdyscyplinarne traktowanie problemów ochrony środowiska i zasad bezpieczeństwa wykonywania pracy stwarza możliwość kompleksowego zapoznania się z nowymi zagadnieniami a kształcenie na poziomie akademickim z otwartą formułą organizacyjną stanowią o unikalności tych studiów.
Studia spełniają wymogi rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2.11.2004r zmieniającego rozporządzenie w sprawie służby BHP w zakresie Studiów Podyplomowych dla pracowników służb BHP.

TEMATYKA
Ramowy program Studiów obejmuje bardzo szeroką gamę zagadnień:
  • Podstawy ekologii i ochrony środowiska
  • Ochrona powietrza, wody, gleby, ochrona przed hałasem, wibracjami i promieniowaniem
  • Gospodarowanie, składowanie i utylizacja odpadów
  • Metodyka pomiarów i monitorowania zanieczyszczeń środowiska naturalnego i środowiska pracy
  • Zagadnienia prawne, organizacja i zarządzanie środowiskiem i bezpieczeństwem pracy
  • Zasady oraz metody kształtowania środowiska naturalnego i warunków pracy
  • Regulacje prawne z zakresu ochrony pracy
  • Ocena zagrożeń niebezpiecznymi, szkodliwymi dla zdrowia i uciążliwymi czynnikami występującymi w procesach pracy
  • Analiza i ocena zagrożeń czynnikami występującymi w procesach pracy
    oraz ocena ryzyka związanego z tymi zagrożeniami
  • Ustalanie okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy i chorób zawodowych
  • Analiza przyczyn wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz związana z nimi profilaktyka
  • Zagadnienia medyczne w środowisku pracy - pomoc przedlekarska i choroby zawodowe
  • Zagadnienia ppoż.

Szczegółowy program zajęć

ORGANIZACJA STUDIÓW

Studia realizowane są w wersji dwusemestralnej. Pierwszy semestr obejmuje ogólne zagadnienia ochrony środowiska oraz podstawowe zagrożenia występujące w miejscu pracy.
Drugi semestr zawiera zagadnienia związane z bezpieczeństwem i higieną pracy i realizowany jest przy współpracy z firmą eSTe-Secura, będącą członkiem ekspertów do spraw BHP CIOP.
Dla zainteresowanych zagadnieniami ochrony środowiska, mogą być dodatkowo uruchomione zajęcia obejmujące wybrane dziedziny wskazane przez słuchaczy.
Zajęcia odbywają się w Politechnice Krakowskiej średnio dwa razy w miesiącu; piątek (po południu) i sobota (cały dzień).

WYMAGANIA

Warunkiem przyjęcia na Studia Podyplomowe są ukończone studia pierwszego stopnia oraz
  • wypełniona karta zgłoszenia, (decyduje kolejność zgłoszenia),
  • odpis lub kopia dyplomu ukończenia wyższej uczelni,
  • kserokopia dowodu osobistego,
  • 2 fotografie o wymiarach 35 x 45 mm,
  • wniesienie opłaty rejestracyjnej w wysokości 100 zł (nr konta: 11 1060 0076 0000 3210 0013 7340)
    z dopiskiem Imię i Nazwisko i tekstem "wpisowe na studia podyplomowe OCHRONA ŚRODOWISKA & BEZPIECZEŃSTWO i HIGIENA PRACY" (wniesienie opłaty jest możliwe tylko od 1 września 2015 i szybkie przesłanie informacji na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub fax (12) 648 55 35).

Przewidywany koszt uczestnictwa w Studiach Podyplomowych wynosi 2000 zł za semestr. W ramach powyższych kosztów organizatorzy zapewniają pomoce dydaktyczne (skrypty i materiały pomocnicze).

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września 2015 r na adres:

Politechnika Krakowska - Międzywydziałowe Studia Podyplomowe
OCHRONA ŚRODOWISKA & BEZPIECZEŃSTWO i HIGIENA PRACY
al. Jana Pawła II 37, /G. Budzyła, M-5/

Karta zgłoszenia do pobrania: w formacie Worda (*.doc) lub w formacie *.pdf

Szczegółowych informacji udzielają:
dr inż. Wiesław Szatko  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: (+4812) 628 34 68
Genowefa Budzyła telefon: (+4812) 628 34 00, 508 450 422