W dniu 22 maja 2013r. na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej odbyło się coroczne święto - Dzień Mechanika. W dniu tym poza licznymi rywalizacjami, czy typowo "mechanicznymi" konkurencjami, organizowane są również konkurencje mające wzbudzić w studentach ducha walki i chęć do rywalizacji. Jedną z nich, najbardziej kontaktową, jest piłka nożna. W turnieju wzięło udział 12 zespołów, w tym jeden składający się w więszkości z "Aparaturowców" z Katerdy Aparatury Przemysłowej- "Wyindywidualizowani z rozentuzjazmowanego teamu".

Reprezentantami naszej Katedry byli kol. Bartłomiej Cyz, Bartłomiej Czarniak, Krzysztof Księżarczyk oraz Maciej Jurga. Od pierwszego meczu walka pomiędzy drużynami była zacięta. Poziom turnieju był wysoki, zaś umiejętności każdej drużyny bardzo zbliżone. Nie obyło się bez spięć pomiędzy zawodnikami z drużyn przeciwnych, lecz, niestety, większość sytuacji udało załatwić się polubownie i bez rozlewu krwi. Wyindywidualizowani w swojej drodze do zwycięstwa nie przegrali żadnego meczu. Nie obyło się oczywiście bez remisów, aczkolwiek nie możemy ich zaliczyć na poczet przegranych spotkań. Nasza reprezentacja nie pozostawiła na swoich przeciwnikach suchej nitki, dzięki czemu dumnie reprezentując KAP została oficjalnym zwycięzcą Turnieju z okazji Dnia Mechanika 2013.

Poniżej przedstawiamy kilka określeń, którymi zostali opisani przez pokonanych przeciwników:
"-Pogromcy!"
"-Rozgromili nas na cacy"
"-Niech mnie kule biją! Lepszych tutaj nie było!"
      Wydaje mi się, że wyżej przedstawione cytaty mówią same za siebie.
Miejmy nadzieję, że w przyszłorocznych zawodach nasi reprezentanci również dadzą z siebie wszystko i sięgną po złoto!