FMC Technologies, światowy lider w dostawie rozwiązań technologicznych dla sektora energetycznego, rozpoczął współpracę z Politechniką Krakowską, której wynikiem są zaplanowane na wrzesień specjalistyczne praktyki studenckie krajowe i zagraniczne. Praktyki zorganizowano dla studentów kierunku „Mechanika i Budowa Maszyn - kierunek zamawiany" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.

Sześciu studentów, którzy pomyślnie przeszli proces rekrutacyjny, przez 2 tygodnie będzie miało okazję zapoznać się z zakresem działalności projektowej i strukturą organizacyjną departamentów FMC Technologies, z narzędziami stosowanymi w codziennych pracach projektowych, z technologią i organizacją produkcji, z podstawowymi czynnościami serwisowymi i związaną z tym pracą inżynieryjną oraz dokumentacją techniczną.

Dodatkowo studenci będą mieli okazję zobaczyć rzeczywiste produkty używane podczas podmorskiego wydobycia ropy i gazu.
W ramach projektu studenci spędzą tydzień w norweskich oddziałach FMC Technologies, gdzie będą mieli zagwarantowany przelot, noclegi, wyżywienie oraz opiekę merytoryczną ze strony FMC Technologies.

Aktualnie ponad setka zatrudnionych w Krakowie pracowników FMC Technologies zapewnia wsparcie techniczne w pracach konstruktorskich i usługowych związanych z najbardziej nowoczesną i innowacyjną częścią portfolio firmy: systemami podmorskiego wydobycia ropy i gazu. Dostępność wykształconej, młodej i zdolnej kadry jest niewątpliwym atutem krakowskiej lokalizacji firmy. Zatrudnienie znajdują w nim specjaliści z różnych dziedzin m.in. wiertnictwa, mechaniki, inżynierii materiałowej czy automatyki. Firma chętnie inwestuje też w zdolnych absolwentów, w tym tych kończących Politechnikę Krakowską, zapewniając intensywne szkolenia i przygotowanie do samodzielnej pracy poprzez współpracę z ekspertami z całego świata.

(fot. FMC Technologies)

© 2016-2024 Katedra Inżynierii Cieplnej i Procesowej. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wykonanie KTN ®