atlasSprawozdanie z SEMINARIUM i informacje praktyczne

18 grudnia 2013 odbyło się seminarium poświęcone popularyzacji uczestnictwa w praktykach zawodowych w CERN pod Genewą, jednym z największych laboratoriów naukowych na świecie.

Zgodnie z AGENDĄ w seminarium brały odział osoby organizujące i odpowiedzialne za projekt, zarówno z naszego Wydziału jak i z CERN, oraz studenci uczestniczący w praktykach.
Zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z możliwościami praktyk, przedstawionymi w prezentacji dr inż. Bogusława Górskiego oraz prezentacji przedstawicieli CERN. Obszary dotychczasowych prac realizowanych przez studentów prezentowane były przez kilka osób, które już takie praktyki odbyły.

Wielu ze studentów po skończonym stażu w ramach naszej propozycji kontynuowało pobyt w CERN w w ramach innych rodzajów praktyk, stażów a nawet, po zakończeniu studiów, na stanowiskach inżynierskich. Potwierdza to doskonałą opinię jaką mają studenci Wydziału Mechanicznego PK w CERN. Na tę dobrą opinię składa się bardzo dobre przygotowanie merytoryczne wyjeżdżających studentów oraz zaangażowanie pracowników Wydziału w przygotowanie studentów i organizację wyjazdów do CERN. Tak rozwinięty program i miłe wspomnienia z praktyk nie miałyby miejsca bez życzliwości i dobrej woli naszych współpracowników z CERN.

Poniższa tabela pokazuje agendę seminarium i tematy poszczególnych wystąpień. Dostępne są również prezentacje w formacie pdf. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami zgodnie z AGENDĄ.

Czas Miejsce Prelegent Materiały
9:15 PK Ryszard Kantor (PK): Rozpoczęcie. Wprowadzenie. Foto
9:20 PK Dr hab. inż. Artur Ganczarski prof. PK: Słowo Dziekana. Wręczenie nagrody dla dr inż. Jana Godlewskiego z CERN "za wieloletnie zaangażowanie i wsparcie na rzecz rozwoju naszych studentów, poprzez umożliwianie podnoszenia ich doświadczenia zawodowego i życiowego w ośrodku naukowo-badawczym CERN / Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych, Genewa ".
Foto
9:30 CERN Paolo Petagna (Leader of Cooling Group, CERN): Students of CUT at Cooling Group. Prezentacja
9:40 PK Bogusław Górski (PK): Ważne informacje!!!
Obszary współpracy. Rodzaje praktyk:
a) staż w ramach współpracy z Cooling Group i Gas Group dla specjalności chłodnictwo i automatyka,
b) Technical Student Program (TSP) - wszyscy,
c) Fellowship Program – możliwy po TSP,
c) Project Associate Program – zatrudnienie w jednostce BR,
d) …?
Foto
Prezentacja
9:50 PK Jan Godlewski (CERN): Współpraca PK z CERN – historia, teraźniejszość i przyszłość oczami Jana Godlewskiego. Foto
Prezentacja
10:05 CERN Łukasz Zwaliński (CERN): Studenci PK w CERN (Grupa Chłodnicza): obszary aktywności studentów w czasie stażu.
Prezentacja
10:15 PK Marcin Czerwiński & Mateusz Panek: Prezentacja pracy i ciekawostek związanych z praktyką w CERN. Foto
Prezentacja
10:25 PK Łukasz Krzempek: Prezentacja pracy i ciekawostek związanych z praktyką w CERN. Foto
Prezentacja
10:35 CERN Michał Zimny: Prezentacja pracy i ciekawostek związanych z praktyką w CERN.
Prezentacja
10:45 CERN Piotr Dziurdzia: Prezentacja pracy i ciekawostek związanych z praktyką w CERN.
Prezentacja
10:55 PK Dawid Patrzałek:Prezentacja pracy i ciekawostek związanych z praktyką w CERN. Foto
Prezentacja
11:05 CERN Mar Capeans Garrido (Group Leader of Detector Technologies, CERN): Collaboration CERN Detector Technologies Group with CUT (Cracow University of Technology). Outlook for next years.
Prezentacja
11:10 PK Ryszard Kantor: Zachęta do aktywności i uczestnictwa w programach studenckich oferowanych przez CERN. Wymagania i kompetencje. Informacje kontaktowe. Podsumowanie. Foto
11:15 PK/CERN Pytania. Dyskusja. Foto
11:30 Zakończenie