atlasW dniach 11 - 12 grudnia 2014 w sali Rady Wydziału Mechanicznego PK odbędzie się  ATLAS ITK cooling meeting, organizowany wspólnie przez ATLAS Cooling Group i PK.
Celem głównym spotkania jest utworzenie CERN ATLAS Experiment Tracker Phase II Upgrade Cooling Working Group, współpracującej przy rozwoju systemów chłodzenia detektorów stosowanych w przyszłej wersji ATLAS Inner Tracker rozwijanej w ramach CERN.
Omawiane będą szczegółowe zakresy prac i możliwości oraz gotowość jednostek uczestniczących w spotkaniu do podjęcia prac badawczo-rozwojowych w ramach Upgrade'u.

Wśród uczestników spotkania są przedstawiciele: Politechniki Krakowskiej, CERN, University of Oxford, NIKHEF, Instytutu Fizyki Jądrowej PAN, Max-Planck-Institut fuer Physik, Università degli Studi e INFN Milano, Brunel University, The University of Sheffield, AGH, Laboratoire d'Annecy-le-vieux de Physique des Particules, L'Università degli Studi di Udine.

© 2016-2024 Katedra Inżynierii Cieplnej i Procesowej. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wykonanie KTN ®